KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 12757166
*
nr 1275 7166
Lennart Lundegårdh
(1934-2009), Sverige
Akvareller, 3 st, FÃ¥glar, signerad. 15x15 ca
Lennart Lundegårdh, svensk journalist och målare född 1934, död 2009.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 18:30:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 23:08:30
1
150 kr
16/9 18:25:32
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lennart Lundegårdh
Lennart Lundegårdh, svensk journalist och målare född 1934, död 2009.
Läs mer om Lennart LundegÃ¥rdh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar lennart lundegårdh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14
-
4151 Akvarell
Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. "Havsörnar"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:34
*
Lennart Lundegårdh
Lennart Lundegårdh, svensk journalist och målare född 1934, död 2009.
Läs mer om Lennart LundegÃ¥rdh
nr 1275 7166
Lennart Lundegårdh
(1934-2009), Sverige
Akvareller, 3 st, FÃ¥glar, signerad. 15x15 ca
Lennart Lundegårdh, svensk journalist och målare född 1934, död 2009.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/9 23:08:30 | 1 | 150 kr |
16/9 18:25:32 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lennart Lundegårdh
Lennart LundegÃ¥rdh, svensk journalist och mÃ¥lare född 1934, död 2009.Läs mer om Lennart LundegÃ¥rdh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar lennart lundegårdh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14 -
4151 Akvarell
Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. "Havsörnar"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:34